Wśród ofert wypożyczalni samochodów oprócz luksusowych i sportowych aut, znajdziemy również te, które należą do klasy średniej. Te kompaktowe pojazdy sprawdzają się doskonale w każdej sytuacji. Możesz dojeżdżać nimi do pracy w zatłoczonym mieście lub wybrać się w odległą podróż za granicę. Samochody segmentu C są kompaktowe, bezpieczne i niesamowicie wygodne.
Jakie auta należą do segmentu C?
Samochody z segmentu C to pojazdy osobowe, które charakteryzują się kompaktową budową. Auta te najczęściej pojawiają się na polskich drogach. Należą do klasy średniej i to tym słowem można opisać ich cenę, spalanie, moc silnika, czy wyposażenie. Są bardzo wygodne i mieszczą bez problemu nawet 5 pasażerów, zapewniając im komfort, dlatego cieszą się popularnością wśród rodzin, ale nie tylko. Samochody klasy C sprawdzają się zarówno na krótkich, codziennych dystansach w mieście, jak i na daleki, wakacyjny wyjazd. Przedstawiciele tego segmentu to np. Kia Cee’d, Skoda Octavia oraz Fiat Bravo. Jeśli chodzi o nadwozie, wśród tych aut królują hatchbacki, sedany oraz kombi.
Dlaczego warto zdecydować się na wynajem auta klasy C?
Auta klasy średniej to auta rodzinne. Sprawdzą się więc nawet 5-osobowej rodzinie, jako środek transportu na wakacje. Są bardzo wygodne, bezpieczne i mają pojemne bagażniki, więc bez problemu pomieszczą wszystkie torby i walizki. Doskonale sprawdzają się na długich dystansach, ale samochody te wybierane są także jako środek transportu w mieście. Poruszanie się po zatłoczonym mieście nie jest dla nich problemem. Auta z segmentu C można wypożyczyć na krótki okres np. podróż służbową, gdy prywatny samochód jest u mechanika lub jest potrzebny innemu członkowi rodziny.
„Ta klasa pojazdów jest dostępna również w wersji premium, czyli C+. Samochody te mają te same cechy co samochody segmentu C, ale są lepiej wyposażone. Największą zaletą jest automatyczna skrzynia biegów, która przekłada się na komfort jazdy”. – dodaje ekspert z firmy Tanie Auto 24 z Łodzi.
Ile kosztuje wynajem auta z segmentu C?
Cena wynajmu samochodu z segmentu C jest oczywiście zależna od czasu, na jaki chcesz go wypożyczyć. Wynajem krótkoterminowy samochodów, który trwa od kilku godzin do 3 dni, kosztuje ok. 100 zł za dobę. Kolejne doby aż do 14 dni kosztują ok. 80 zł. Przy wynajmie długoterminowym, czyli powyżej 30 dni, cena za dobę ustalana jest indywidualnie. Warto wiedzieć, że im dłuższy okres wypożyczenia pojazdu, tym cena za dzień staje się niższa. W koszta te nie są wliczone opłaty takie jak paliwo, czy płyn do spryskiwaczy. Uzupełnienie ich jest kwestią wynajmującego. Niektóre wypożyczalnie nakładają na dane auta liczniki kilometrów. Oznacza to, że wynajmujący nie może przekroczyć tego dystansu lub musi zapłacić dodatkową sumę za możliwość zwiększenia liczby kilometrów. Przed podpisaniem umowy z wypożyczalnią warto więc dokładnie rozeznać się w tym temacie.